Liczba postów: 12,749
Liczba wątków: 688
Dołączył: 28 Jul 2014
Reputacja:
592
Płeć: Mężczyzna
Był ktoś z was w Bukareszcie albo w ogóle w Rumunii?
Liczba postów: 64,553
Liczba wątków: 3,242
Dołączył: 06 Jul 2014
Reputacja:
753
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia- Orneta
Sporo Rumunów znam ale w Rumunii nie byłam. Kiedyś pisałam, że ten kraj uważam za największych brudasów.
Pewnie są wyjątki od reguły ale ja takich nie spotkałam. Nie mam nic do nich ale takie zdanie co do czystości o nich
sobie wyrobiłam. Poznałam tych ludzi w Niemczech. U jednej Rumunki wynajmowałam pokój. Krótko, bo nie
wytrzymałam ale przez nią poznałam wielu innych Rumunów. Z jej znajomych i rodziny. Wszyscy bez wyjątku
byli strasznymi brudasami. Nawet nie wiem czy to da się nazwać "Brudem", bo tu chodzi o kompletne niechlujne
podejście do wszystkiego. Smarkanie w mankiet przy wszystkich, używanie brudnych(wręcz czarnych) ścierek i pościeli.
Kąpiel? Nie widziałam ani razu aby ktoś się kąpał. A nawet jeden jej znajomy, celowo w domu miał wyłączoną
wodę, bo tak jak uważał, nie jest mu potrzebna, że wykąpie się w lato w jeziorze i tyle wystarczy. Długo mogłabym
pisać na ten temat ale nie chce mi się, bo zwymiotuję. Kobiety wyglądają na ładne i zadbane ale niech zdejmie
kieckę, to da taki odór, jakby to była chodząca padlina. Brudne, niedomyte nogi, czarne paznokcie a z wierzchu
długie i pomalowane, itd. Błeee....
Ps. Straszni złodzieje. Kradnie każdy od każdego, przy każdej możliwej okazji i nikt się nie przyzna, nawet jak będziesz
trzymał rękę złodzieja. Już tak mają.
"Tonący w kłamstwie, cynizmu się chwyta"
Hogan- Izabela
"Buzie widze w tym tenczu!"
Liczba postów: 12,749
Liczba wątków: 688
Dołączył: 28 Jul 2014
Reputacja:
592
Płeć: Mężczyzna
Myślę, że mylisz Rumunow z Romami zwanymi Cyganami. Romów jest pełno w Rumuni ale to zupełnie inna kultura, wywodzą się z Indii i mają tamtejsze zwyczaje. Z moich kontaktow z nimi bo i w Kielcach sporo ich mieszka wynika że to trudni ludzie. Z Indii na przykład pozostało im zajmowanie się żebractwem. Rumuni to inni ludzie z pochodzenia.
Liczba postów: 7,080
Liczba wątków: 36
Dołączył: 26 Jul 2014
Reputacja:
379
Płeć: Mężczyzna
W Rumunii nie byłem ale mam znajomych co byli i im się podobało. Mają ciekawe cmentarze, trasa transfogarska, zamki itd.
Znajoma z forum turystycznego często jeździ tam motocyklem. Jej się podoba.
Ja jestem jakoś niechętnie nastawiony do tego kierunku. Brałem już pod uwagę ten kierunek ale zawsze inne sąsiednie kraje jakby dawały coś więcej. Rumunia to tak jakby "egzotyczny" kierunek w Europie.
Jak jeździłem służbowo (praca) po Europie to spotykałem Rumunów i potwierdzę to co pisze Hogan. Są trochę tzw. brudasami.
Moim zdaniem wywodzi się to troszkę z biedy i innego postrzegania rzeczywistości przez bogatsze kraje zachodu. Zresztą opinie o Polsce jeszcze niedawno były podobne. Polska dosyć szybko się rozwija i już to się zmienia ale dla "bogatego zachodu" nadal jesteśmy krajem lekko gorszym... Niestety komuna zrobiła swoje...
Liczba postów: 12,749
Liczba wątków: 688
Dołączył: 28 Jul 2014
Reputacja:
592
Płeć: Mężczyzna
Dzisiaj wybory w Rumunii. Ponoć jakies nieciekawe, ale ktokolwiek wygra to na pewno w tym roku tam pojadę.